novinky, články a komentáře

Říkáme a píšeme, co si myslíme. Slušně,stručně,srozumitelně.

Byli bychom rádi, 

 kdybyste nám pomohli sbírat podpisy. Potřebujeme jich 1000, abychom mohli být oficiálně registrováni. Jak na to?
Stačí si stáhnout formulář zde pod textem a poté nám jej vytištěný a s podpisy poslat v zalepené obálce na adresu:
FINAL INVEST, spol.s.r.o.
5.května 1640/65,
Praha 4 - Nusle
140 00
Předem vám děkujeme! 

Dusivá atmosféra v US školství pro pravičáky?

Zdá se, že pochod neomarxistů americkým školství se blíží do finále.Smutné jsou výsledky průzkumu amerických studentů s republikánskými názory, ze kterých vyplynulo, že 73 % z nich se bojí své přesvědčení veřejně prezentovat, protože se domnívají, že by to negativně ovlivnilo jejich prospěch.


6. 9. 2019


K páteru Halíkovi

V Lize svobody nijak detailně neřešíme problematiku dění uvnitř katolické církve, nicméně i z pozice vzdálených pozorovatelů je nám jasné, že tím, kdo v současné době nejvíce poškozuje její obraz u těch, kteří jsou ji alespoň s respektem připraveni naslouchat, jsou právě lidé jako profesor Halík. Nerozumíme vůbec tomu, jak se v lůně tak hluboce konzervativní instituce ocitne někdo, kdo vyzývá otce kardinála k tomu, aby církevní představitelé naslouchali hlasu LGBT komunity nebo odborníkům na gender. V souvislosti s jeho značně nevěrohodnou minulostí se až vnucuje otázka, zda Tomáše Halík pracuje ve prospěch katolické církve nebo je exponentem nějaké jiné, méně transparentní struktury.


5. 9. 2019


Roger Waters a další upozorňují na osud J. Assange za mlčení i naších médií

Podivně stranou pozornosti světových médií zůstává další osud jednoho z nejvýznamnějších bojovníků za svobodný tok informací Juliana Assange, který v USA čelí až 175 letům vězení za držení a šíření utajovaných informací, jejichž obsahem často byly zprávy o nepravostech establishmentu mnoha zemí světa.
V pondělí 2.9. proběhla v Londýně další z demonstrací proti Assangeovu držení ve věznici Belmarsh, na které kromě Assangeova bratra a frontmana skupiny Pink Floyd Rogera Waterse vystoupil i známý novinář John Pilger, který varoval, že v obdobném ohrožení pracují všichni novináři, kteří publikovaly odhalení WikiLeaks o lžích a zločinech vlád.
John Pilger na svém twitterovém účtu zároveň upozornil na psychologické mučení Juliana Assange ve zmíněné věznici, kdy mu nejsou umožněny ani povolené telefonní hovory s rodiči.


4., 9. 2019


Dvojí metr k hodnocení symbolů na fotbale

Zajímavé, nejprve byla ražena teze, že politika do sportu nepatří, souhlasili jsme.
Pak následovala teze, že politika do sportu nepatří s výjimkou rasismu, to už mnohým třeba nesedělo, protože základem práva je, že platí pro všechny stejně, ale budiž...
Doba se ale posunula dál a výjimky začínají přibývat, najednou do sportu nepatří politika, ale rasismus a "homofobie" se řešit musí, zatímco portréty bolševického vraha Che Guevary a srpy s kladivy mohou tribuny stadiónů zdobit dle libosti, to tedy zásadně nesouhlasíme. Chceme jasně přehledné a pro všechny rovné zákony. Součástí Evropy dvojího metru určitě být nechceme.


30. 8. 2019


Jak se brání hlasu lidu v Itálii

V Itálii jsme aktuálně svědky toho, o čem mluvil ministr zahraničí Petříček, potřebě hájení světového řádu. Jeho obsahem má prý být liberální demokracie. Podstatou demokracie je však vláda lidu a současný světový řád má s vládou lidu asi tak společného jako Česká televize s nezávislostí - jenom deklarovanou slupku, pod kterou se skrývá brutální hájení zájmů nejmocnějších tohoto světa, a tak jsou navzdory proklamovaným pravicovým a levicovým či liberálním a konzervativním tezím skládány další a další vlády, jejichž úkolem vůbec není naplňovat politické vize stran, které je skládají, ale výlučně hájit zájmy "světového řádu", pod kterými se neskrývá nic jiného než zájmy úzké skupiny neskutečně bohatých a mocných lidí, kteří se snaží transparentními i netransparentními cestami určovat osudy každého jednoho z nás.
Proto vznikají v mnoha zemích Evropy vlády složené z ideově naprosto protikladných, avšak budování světového řádu nepřekážejících, stran, jak jsme tomu byli svědky v Řecku, Německu, Švédsku a nyní jsme v Itálii. Co na tom, že pro jednotlivé zúčastněné strany takovéto kolaborace s ideovým protivníkem představují v mnoha případech konec existence, ještě je potřeba nějaký čas posloužit: přijímat z EU pro budování světového řádu nutné zákony, držet informační monopol světového řádu ve veřejnoprávních médiích a podporovat prosazované změny, jak jen to jde, konkrétně v Itálii zabránit uzavírání přístavů. Nic si nenamlouvejme, jednou z věcí, které "světový řád" podporuje na prvním místě je masová migrace z Afriky do Evropy a kdo jí stojí v cestě, musí být odstraněn, ať již zdánlivě demokraticky nebo jako Kaddáfí a Asad. Liga svobody je na straně opravdové svobody a demokracie, a proto stojíme zásadově v protikladu k ochraně tohoto falešného nejen Petříčkova světového řádu.


30. 8. 2019


O stěhování Západu

Liga svobody nesouhlasí s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD), který na poradě českých velvyslanců hovořil o tom, že jsme součástí Západu a musíme proto bránit existující světový řád.Důvodem našeho odmítnutí těchto slov je, že současný Západ představovaný zejména aktuální podobou Evropské unie již není tím Západem, ke kterému jsme vždy jako ke vzoru vzhlíželi.
Prakticky denně bohužel přinášíme ze zemí Petříčkem vzývaného Západu zprávy podobné té, na kterou níže odkazujeme. Všechny vypovídají o změně hodnot současného Západu, ve kterém dochází ke značnému ubývání svobody a demokracie na úkor přerozdělování, šikanování státem, cenzurování a dalších nepřijatelných skutků, které jsou v příkrém protikladu s hodnotami, které kdysi vzorový Západ charakterizovaly, za které vnímáme např. svobodnou ekonomickou soutěž, demokracii bez přívlastků, svobodu slova, měření všem stejným metrem či důraz na to, aby se občané o svou životní úroveň v prvé řadě starali sami.
Ne a ne, některé současné západní země jsou západem pouze geograficky a jako vzor nám rozhodně sloužit nemohou. Bráno z tradičně chápaného politologického hlediska jsou země jako např.Francie, Španělsko či Švédsko Východem, jehož vlivu se musíme podobně jako vlivu komunistů či právě Petříčkových sociálních demokratů zbavit.

27. 8. 2019O nepoddanském vztahu k Německu

Asi nikoho nepřekvapíme, když prohlásíme, že téměř v ničem nesouhlasíme se současnou slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Chápeme sice, že před návštěvou Německa není zrovna na místě vynášet ostré odsuzujícící soudy vůči politice kancléřky Angely Merkelové, ale i devótnost by měla mít své meze a tvrzení, že "hlas Německa v Evropě má být jasně slyšet" nám přijde přehnané ve chvíli, kdy hlas Německa je po mašem soudu slyšet až moc.
Daleko více sympatizujeme s názorem Aleše Valenty z Institutu Václava Klause, který pře následováním německého příkladu varuje: "Němci jsou po staletí poddanským nárůdkem, který má rád, když se o něj stát plně postará. Proto běží za mocí jako děcko za píšťalou hamelnského krysaře. A i když mnozí Němci jednají jako anarchisté, tak přece v hloubi srdce milují a uctívají své vůdce. V mnoha německých mozcích se nejlépe daří zkratkovitému kultu osobnosti od Maa po Merkelovou. A každý, kdo tuto hru kazí, kdo radostně nepochoduje s davem, je moralizující většinou urážen a vyštípán. Tak tomu bylo vždy. (Dirk Schümer, die Welt, 2018)"
Zdroj viz

23. 8. 2019Brexit jako příležitost namísto hrozby pro Británii

Strašení katastrofickými následky brexitu bez dohody dostává povážlivé trhliny. Británie nemusí na odchodu z EU tratit, ba naopak může získat. Je známo, že prezident Donald Trump od samého počátku zvolení Borise Johnsona britským ministerským předsedou přivítal s tím, že to spolupráci obou zemí usnadní. Jeho dřívější slova v úterý 13.8. potvrdil prezidentův poradce John Bolton ujištěním, že by se série obchodních dohod se Spojenými státy mohla dojednat velmi rychle.
"Jsme s vámi," uvedl Bolton v britské metropoli na konto celkového přístupu k odchodu Spojeného království z Evropské unie. Dotažení tohoto kroku označil Trumpův poradce za výraz vlády demokracie a odporu vůči přístupu EU, "kdy elita nutí lidi volit znovu a znovu, pokud se jí původní výsledek hlasování nelíbí". "Prezident Trump a já jsme byli fanoušky odchodu z EU ještě dřív, než tenhle tábor vznikl," prohlásil.

Odkaz viz například zde.

23. 8. 2019

Mediální manipulace

Učebnicový příklad mediální manipulace předvádí ve vysílání Českého rozhlasu Jan Vávra, známý z více než pětiletého vedení zpravodajství TV Nova a moderování politického diskusního pořadu 7 čili Sedm dní.Neúspěšně rovněž kandidoval v konkursech na vedení ČRo (2005), ZOO Praha (2009) a ČT (2011).
V Příčovech co by panelisté hovořilo nejméně 30 lidí, z nichž mnozí, jako např. prof. Budil, A.Tomský, L.Jakl a další, jsou mistři slova, ale komentátor veřejnoprávního média si neomylně vybere jednu větu jedné ženy z publika a na ní postaví dehonestující paskvil odsuzující diskusní setkání, ze kterého nevzešlo žádné sjednocující usnesení, jako celek.
Smutné je, že právě ve veřejnoprávních médiích se to takovýmito manipulátory jen hemží, zatímco skutečný oponentní hlas není do veřejného prostoru připuštěn. Než takováto tendenční veřejnoprávní média, to raději žádná. Právě v médiích a školství probíhá aktuálně první linie boje o naši svobodu a demokracii. Neomarxisté si to již několik desítek let uvědomují velice dobře. Je na čase se jim právě v těchto segmentech společenského života co nejrazantněji postavit. Zdroj viz :


18. 8. 2019


Václav Pavlovec členem přípravného výboru Ligy svobody

S radostí všem našim sympatizantům oznamujeme, že byl interní dovolbou kompletován přípravný výbor Ligy svobody a jeho členem byl zvolen Václav Pavlovec z Brna.
Václav Pavlovec je manažerem strojírenského podniku.
Narozen 1970 v Jilemnici, rodiče Ing. Radko Pavlovec (odbojář v 2. a 3. odboji, politický vězeň v 50. letech) a Ludmila Pavlovcová; 1978 byla celá rodina donucena k vystěhování po otevřeném dopisu Ing.R.Pavlovce Gustavu Husákovi, bývalému spoluvězni z 50. let. Následně rodina získala politický azyl a posléze i rakouské občanství. Po roce 1989 mu bylo navráceno české občanství. Od začátku 90.let je členem Konfederace politických vězňů ČR.V roce 2000 se nastálo vrátil do vlasti svých předků. Od té doby žije v Brně. Je ženatý a má tři dcery, jeho manželkou je rodačka z Brna. Ve Vídni Václav Pavlovec absolvoval studium všeobecného strojírenství, posléze byl vybrán pro doktorandský program a práci vědeckého asistenta. Technický doktorát získal v oblasti aplikované termodynamiky. Paralelně vystudoval v Německu ekonomii.
V minulosti Václav Pavlovec rovněž působil jako lektor na University of New York in Prague,kde vyučoval obory: Total quality management a řízení malých a středních firem = víkendové programy (MBA, Executive MBA, Higher national diploma) v anglickém jazyce.
Od roku 1979 se Václav Pavlovec věnuje rovněž skautingu, od roku 1986 i jako činovník Několikrát byl za tuto práci vyznamenán Českým i Rakouským ústředím skautské organizace. 2017 byl spolupořadatelem celoevropského setkání bývalých exilových skautů."

11. 8. 2019


Držíme palce Borisi Johnsonovi

Dlouhou historii mají snahy levičáků a progresivistů odstranit demokraticky zvolené politiky, jejichž způsob výkonu funkce je v příkrém protikladu jejich utopickým vizím. V naší zemi stačí jenom vzpomenout snahy odvolat Václava Klause, odmítne-li podepsat Lisabonskou smlouvu či současnou snahu senátorů odvolat Miloše Zemana.
Avšak nejen u nás se tato odporná banda přesvědčená o vlastní výlučnosti nesmířila s výsledky demokratického procesu. Stačí vzpomenout snahy o odvolání prezidenta Trumpa nebo žaloby na zbavení Marine Le Pen svéprávnosti. Zajímavé v souvislosti s předsedkyní Národní fronty je, že očividně nemocnou německou kancléřku nikdo odvolávat nechce.
Není proto asi moc divné, že se tatáž marxisticko elitářská grupa snaží zpochybnit mandát Borise Johnsona. Liga svobody naopak drží Borisi Johnsonovi palce a na tyto nekalé praktiky bude vždy upozorňovat.
Snahy o odstranění nepohodlného politika viz například zde

9. 8. 2019


Liga s povděkem kvituje: 

S povděkem kvitujeme, že již i některá média hlavního proudu uznala, že současná podoba svobody a demokracie v Evropské unii má eufemicky řečeno povážlivé trhliny.
Nejprve dokonce Bakalův server Aktuálně.cz dal hlas i kritikům přístupu Facebooku, kteří považují způsob, jakým tato sociální síť reaguje na osobu Tommyho Robinsona za nepřípustný.
Den poté pak pro změnu Idnes přineslo článek o míře politické nesvobody v Německu, jenž kromě jiného informuje také o průzkumu, který před nedávnem uskutečnila organizace Institut für Demoskopie Allensbach (Institut pro výzkum veřejného mínění), jehož výsledky by asi nikoho nepřekvapily v Honeckerově komunistické demokratické republice na konci osmdesátých let a které v Německu 21. století působí neuvěřitelně.

Například na otázku, zda je v Německu možné se na veřejnosti svobodně vyjadřovat o zásadních věcech, odpovědělo "ano" pouze osmnáct procent respondentů.
Pravda si vždy v alespoň trochu svobodné společnosti cestu k prosazení se najde.

Liga a kauza L.Jakla:

Liga svobody po celou dobu bedlivě sleduje kauzu napadení Ladislava Jakla. Celý její průběh je smutným svědectvím o době, ve které žijeme, zejména o agresivitě a falešnosti tábora lidí verbálně se hlásícího k pravdě a lásce, neochotě měřit všem stejným metrem, nedůsledné práci policie a v neposlední řadě i manipulování veřejného mínění, jak jej v plné parádě předvádí Aktuálně.cz a brilantně rozebírá postižený. Učebnicový příklad manipulace veřejného mínění. Schválně, bude právě on předkládán dětem a studentům ve školách v rámci výuky mediální gramotnosti? 

Událost na hlavním nádraží: 

Nejen hrůzná událost na hlavním nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem, ale i další negativní změny v Německu a dalších zemích, jejichž vlády akceptují program masové migrace, v nás posilují přesvědčení, že v žádném myslitelném případě nelze vyměnit přerozdělovaná eura na úkor bezpečnosti a úbytku prostoru pro svobodu.
Za zaznamenání rovněž stojí vymýšlení zástupných důvodů některými politiky. V totalitě je to vždy stejné:nelze nazývat věci pravými jmény a místo označení očividných příčin se hledají právě zástupné důvody.Ne a ne, nejsme povinni být solidární a nemusíme nedobrovolně přijmout ani nohu. To je jasná pozice Ligy svobody.  

Pozornosti mávačů vlajkami EU... 

Pozornosti mávačů vlajkami EU na shromážděních proti trestně stíhanému premiérovi by nemělo ujít, že i nově zvolená předsedkyně Evropské komise je v současné době vyšetřována Státním zastupitelstvím v Berlíně kvůli korupčnímu chování v souvislosti s přidělováním zakázek v hodnotě stovek milionů eur externím konzultantům. Jednou z takových firem je McKinsey & Company, kde pracuje jako partner její syn David. 

Liga a svoboda slova:

Liga svobody vždy hájila, hájí a hájit bude svobodu slova, kterou chápeme jako nezbytný základ vyspělé společnosti.
Jsme zděšeni tempem, jakým dříve příkladný Západ vycouvává z pozice vzoru svobody a demokracie pro celý svět. Nedávno jsme na našich facebookových stránkách v této souvislosti nejednou kritivali Francii či Německo, ale zrychlující se tempo ubývání prostoru pro svobodu sledujeme i v severských zemích.
Jako důkaz přinášíme článek serveru Gatestone institute, který popisuje otřesnou situaci, kdy dánské blogerce íránského původu hrozí tamní sociální úřad odejmutím dítěte z pěstounské péče nikoliv proto, že by existovalo sebemenší podezření ze špatného zacházení s dítětem, ale proto že Jaleh Tavakoli uplatňuje své právo na svobodu projevu. 

Naše gratulace:

Liga svobody gratuluje britské Konzervativní straně k volbě Borise Johnsona. Věříme, že na postu premiéra Velké Británie konečně ukončí vlekoucí se proces odcházení jeho země z nereformovatelné Evropské unie a doufáme, že i v naší zemi se jednou najde politická strana, která umožní svým občanům rozhodnout, jestli si přejí ve stagnujícím utopickém projektu zůstat či raději tak jako občané kolébky demokracie zvolí cestu suverenity, svobody a demokracie.

Milan Vodička k Deutsche bank:

Člen přípravného výboru Ligy svobody Milan Vodička k aktuálním problémům Deutsche bank:

Finanční analytici se v uplynulém týdnu snažili zachytit první jiskru ekonomické krize! Mnoho ekonomů spekulovalo nad zahájenou restrukturalizací jedné z největších bank v Německu. Deutsche Bank totiž ohlásila organizační změnu, která bude stát více jak 7 miliard eur, bude se propouštět více než 17.000 zaměstnanců, silně budou omezeny operace s cennými papíry a zrušen bude neúspěšný tým pro kapitálové trhy. Deutsche Bank byla již před několika lety obviněna ministerstvem spravedlnosti USA z podvodných spekulací s prodeji hypotečních cenných papírů a nakonec musela zaplatit pokutu 7 miliard dolarů. DB se ještě neúspěšně pokusila o fúzi s Commerz Bank a byla také obviněna i z praní špinavých peněz. Nicméně dovolujeme si tvrdit, že z tohoto německého mezinárodního plamínku pravděpodobně ekonomická krize nevznikne. Větším zážehem na ekonomické utlumení může být již nekontrolovatelné nahromadění státních dluhopisů Řecka, Itálie a Španělska a dalších států eurozóny v Evropské centrální bance a pokračování v trendu s nízkými (resp. zápornými) úroky. Je docela možné, že ekonomický krizový start pro Evropu nastane odchodem Velké Británie z EU. Česko by mělo začít s úsporným plánem už při sestavování státního rozpočtu na příští rok a dát si za cíl vyrovnaný rozpočet a žádné socialistické rozhazování peněz daňových poplatníků. Za takové cíle by bylo třeba organizovat demonstrace. 

Naše podpora:

Liga svobody od samého počátku naprosto bez výhrad podporuje aktivity spolku LIGA LIBE. Mnozí naši členové jsou mezi oněmi 100 tisíci občany, kteří připojili svůj podpis k petici na její podporu.
Oceňujeme naši zbraňovou legislativu a kategoricky odmítáme veškeré pokusy ji jakkoliv měnit. 

Náš nesouhlas:

Liga svobody zásadně nesouhlasí se snahami státního zastupitelství nasadit domovní prohlídky a odposlechy ihned se souhlasem státního zástupce bez předchozího rozhodnutí soudu.
Jsme přesvědčeni, že tyto aktivity směřují proti textu Listiny základních práv a svobod, která je součástí naší ústavy. Odmítáme všechny pokusy, které směřují k vytvoření zázemí policejního státu. V naší zemi nejsou důvody pro takováto opatření.  

Ivo Budil:

Předseda přípravného výboru Ligy svobody profesor Ivo Budil poskytl další rozhovor Parlamentním listům: 

Noví lidé v EU:

V tomto týdnu byli zvoleni předseda Evropské komise,
Evropského parlamentu a prezidentka Evropské centrální banky. Proces jejich výběru a informování o něm budí dojem loutkového divadla, ve kterém loutkovodiči zůstávají za oponou a divákům v hledišti jsou prezentovány tytéž kusy dřeva jenom různě upravené. Jak Ursula von der Leyen, tak David-Maria Sassoli i Christine Lagardeová jsou zástupci téže politické třídy, s prakticky týmiž názory, prosazující shodný cíl: další posun EU k centralizovanému multikulturnímu superstátu. Liga svobody tuto vizi kategoricky odmítá. Naši představu o spolupráci svrchovaných evropských států splňuje nejlépe stav blízký tomu, jaký v daném prostoru byl před přijetím Maastrichtské smlouvy.

Ivo Budil:

Přinášíme další článek předsedy přípravného výboru Ligy svobody Ivo Budila: 

 "Poručíme větru, dešti"  

Již nejednou jsme v souvislosti s aktuálním politickým děním v zemích dříve tak vyspělého Západu upozorňovali na nárůst pro prosperitu společnosti nebezpečných socialistických tendencí, jejichž podstata je velice podobná té, která právě byla příčinou prohlubujícího se úpadku zemí tzv. Východního bloku: rovnostářství, ignorování historických zkušeností i ekonomických zákonitostí, ideologizace společenské praxe a lpění na od života odtržených dogmatech.
To vše v mixu s neomarxisty ovládnutými médii a školstvím představuje hrozbu všemu osvědčenému, zejména rodině a pracovitým úspěšným lidem, kteří se pro levicové sociální inženýry stávají hlavním objektem závisti a nenávisti, a tak vedle řízené ilegální migrace přicházejí další a další zhoubné experimenty, jako které v Lize svobody vnímáme např. i ekologický alarmismus, projevující se nesmyslným odklonem od využívání jaderné energie, podporou ekonomicky nevýhodné fotovoltaiky či přehnanou buzerací automobilového průmyslu, jejímž posledním výkřikem je snaha omezit trh s oblíbenými modely SUV. Nemůžeme si pomoci, ale současná "Západní" podoba "Poručíme větru, dešti" je svým fanatismem podobně nebezpečná, jako byla její o cca šedesát let starší předchůdkyně. 

Liga svobody nesouhlasí:

Liga svobody kategoricky nesouhlasí s jakýmkoli zvyšováním daní a poplatků ve chvíli, kdy vláda bohapustě hýří ve výdajích na přebujelou státní správu, nesmyslnou inkluzi, politicky aktivní neziskové organizace, individuální záliby a další a další projekty s pochybným efektem. Základem našeho ekonomického programu je ponechávání peněz v rukou těch, kteří je vydělávají a šetrné hospodaření veřejného sektoru. 

Liga svobody vítá vznik hnutí Trikolóra v čele s Václavem Klausem mladším. Naprosto s ním souhlasíme, že nastal čas vybudovat i v naší zemi silný pravicově konzervativní politický subjekt.
I my se o totéž již téměř čtyři měsíce snažíme a ještě nějaký čas budeme. Minimálně do chvíle, kdy získáme jistotu, že naše snažení nemá smysl, protože cíle dosáhl někdo jiný. Nebude nám vůbec vadit, pakliže někdo jiný splní toto ambiciózní předsevzetí místo nás.
Do té doby se budeme snažit být rozumnou a věrohodnou alternativou pro politicky aktivní lidi, kteří se z nějakého důvodu rozhodnou aktivně nepomáhat hnutí Trikolóra.
V žádném případě však nepočítáme s tím, že bychom se vůči aktivitám Václava Klause mladšího stavěli konfrontačně či ve volbách do PSPČR v roce 2021 drobili pravicovou kandidátku. 

Liga svobody má jinou představu:

Liga svobody má jinou představu o obsahu pojmu "demokracie" než německý ministr vnitra, který na sjezdu Sudetoněmeckého krajanského sdružení prohlásil:"Německo se dnes těší silné a stabilní demokracii".
Jeho slova vnímáme minimálně jako kontroverzní, protože byla pronesena pouze dva dny poté, co jím řízená německá policie prohledala téměř čtyři desítky bytů a domů po celém Německu při rozsáhlé razii namířené proti "šíření nenávisti na internetu".
Policie demokratického státu dle našeho názoru nemůže někomu vlétnout do domu jenom kvůli tomu, že napsal nějakou hloupost na internetu. S obavami sledujeme některé změny v německé vnitřní politice, které lze dle našeho názoru vyhodnotit jako součást postupného posunu našeho západního souseda od liberální demokracie k totalitní formě vlády.
V Lize svobody takovéto praktiky kategoricky odmítáme. 

Ivo Budil:

Další vyjádření předsedy přípravného výboru Ligy svobody Ivo Budila k aktuální politické situaci:"Teprve nyní máme příležitost z vnitřních morálních zdrojů a sil otevřeně čelit těm, kteří se snaží prosadit liberálně levicový aktivistický režim "vyvolených apoštolů pravdy a lásky", zakrývající naivitu, pokrytectví, egoismus a chamtivost v pozadí. Vítězství v tomto zápase by upevnilo českou demokracii a právní stát na několik generací. Zrodila by se pozitivní demokratická legenda, kterou český národ tak naléhavě potřebuje." 

Tomáš Houška:

V Lize svobody si uvědomujeme, že jedním z nejdůležitějších úkolů dneška je boj s neomarxisty o myšlení mladé generace. 

Jsme alergičtí na aktivity politických neziskovek ve školách i na masmediální zkratky stavící "nevzdělané staré" proti "chytrému mládí". Kdo si vzpomene na tweet Nory Fridrichové, ví, o čem je řeč. Detailněji se této problematice věnoval na svém blogu Sedmá vlna náš kolega Tomáš Houška:
"Podstatné je ale to, že při operování se statistikou, že jedna skupina voličů je vzdělanější si musíme uvědomovat, že to "vzdělanější" znamená, že větší díl dané skupiny dosáhl vyššího formálního vzdělání bez toho, že bychom mohli srovnávat jejich kompetence. Když to nahrubo přeložíme, znamená to, že skupina mladých voličů bude ve statistice vycházet "vzdělanější", ačkoli výše a struktura jejich skutečného vzdělání a kompetencí se ve skutečnosti nebude příliš lišit od kompetencí jejich rodičů."  

Jednou z konstant

Jednou z konstant jakýchkoli voleb je rozpor mezi předvolebními daty z průzkumů preferencí politických stran a následnými reálnými výsledky voleb. Až to chvílemi vypadá, že cílem jejich zveřejňování není v prvém plánu poskytnout informaci o tom, komu/kterým stranám občané důvěřují či nikoli, nýbrž zvýhodnit zavedené subjekty, které jsou často zadavateli průzkumů, tedy platícími zákazníky agentur, v předvolebním klání.
Typický příklad se nabízí při analýze právě proběhlých voleb do parlamentu Evropské unie v podobě předpokladů vers. reálného výsledku ČSSD. Kdepak asi zase udělali soudruzi chybu? Že několik dnů po ohlášení výsledků voleb přijde CVVM s průzkumem, z něhož vyplývá, že prý by ČSSD mohla v parlamentních volbách dosáhnout téměř deseti procent, je již jenom takovou třešničkou na dortu. 

Na posledním předvolebním shromáždění příznivců Brexit party, se kterou euroskeptik Nigel Farage vyhrál britské volby do Evropského parlamentu, čekalo na účastníky překvapení. Zcela v utajení se za nimi totiž vypravil bývalý premiér a prezident České republiky Václav Klaus. Záznam z vystoupení, na němž prezident přichází za zvuků řízné hudby a skandování publika, zveřejnil v tomto týdnu Institut Václava Klause.
Za pozornost v této souvislosti stojí i to, že Nigela Farage, spolu s ním i Borise Johnsona, označil za "přátele" a "správné chlapíky" sám americký prezident Donald Trump.
Jsme na správné straně barikády! 

Liga svobody je znepokojena zprávou České národní banky za rok 2018. V této zprávě se totiž orgán vykonávající dohled nad finančním trhem vymlouvá na propad burz a klesající akciové trhy: a výsledkem je rekordní ztráta 27 000 000 000 korun. Rozumný broker by si rozhodně portfolio akcií nesestavil tak blbě, aby měl 66% akcií ze stagnující Evropy. Ovšem ČNB se svými stovkami zaměstnanců si na akciové investice najímá zahraniční správce a samozřejmě poplatky těmto firmám jsou zahaleny tajemstvím. Po stovkách miliard ztrát z devizových intervencí by měla přijít ze strany centrálních bankéřů alespoň omluva občanům. 

Dle informace Josefa Provazníka potvrzené Václavem Jaklem, bratrem Ladislava Jakla, byl tento spolupracovník Václava Klause v průběhu několika dní již podruhé brutálně fyzicky napaden, tentokrát ve Zlíně.
A my se ptáme:"Jak dlouho ještě budou veřejnoprávní média víceméně bohorovně přecházet ty projevy fašizace společnosti, které jsou namířeny proti jejich kritikům? Dočkáme se opět přečtení několikavteřinové zprávy ve stylu agentury TASS nebo již bude kauze věnována náležitá pozornost adekvátní napadení poslance Feriho?" 

 4.místo kandidátky do EU. Ing. Milan Vodička, CSc.

Nejvýše postaveným reprezentantem Ligy svobody na kandidátce Alternativy pro českou republiku je na čtvrtém místě Ing. Milan Vodička, CSc.
ekonom, soudní znalec, specialista na snižování stavu zbytečných úředníků.
Otec 4 dospělých dcer, žije v Říčanech u Prahy.
Vystudoval obchodní fakultu Vysoké školy ekonomické, na které získal také v roce 1990 vědeckou hodnost kandidáta věd. Absolvoval také studijní pobyt v Itálii na ICATVT v Turíně. V roce 2000 řídil Organizační centrum pro přípravu a realizaci Výročních zasedání MMF a Světové banky. V roce 2009 spoluzakládal Stranu svobodných občanů s Petrem Machem. Je jedním z iniciátorů vzniku Ligy svobody, pravicové konzervativní strany, hlásící se k ideálům svobody, demokracie a patriotismu. Má rád literaturu a historii a zajímá se o budoucnost Česka v Evropě. Je zastáncem samostatné české měny a v roce 2003 hlasoval proti vstupu do EU. Kandidoval do Senátu ve Středočeském kraji v roce 2016 (Kutná Hora s výsledkem 10,5%).
Jeho celoživotní krédo je: nedělat dluhy a používat zdravý rozum.

K otázce Brexitu: EU se s Velkou Británií dohaduje, kdo na brexitu víc vydělá, nebo méně prodělá.
EU vždy argumentovala ( a strašila) že Britové jen blafují. Mayová už se ale prořekla, že o brexitu rozhodli občané a nemůžou to rozhodovat členové parlamentu (MP´s). Vzpomeňme na Hamleta: je důstojnější zapřít se a snášet surovost osudu a jeho rány, anebo se vzepřít moři trápení a skoncovat to navždy?

K rozpočtu EU: připravuje se rozpočtová sedmiletka 2021 - 2027, v ní se už nemůže počítat s příspěvkem Británie. Šetrný "gang čtyř" (Nizozemsko, Rakousko, Dánsko a Švédsko) chce rozpočet
zmenšit a přispívat méně. Komise chce prý šetřit na nesolidární východní Evropě (Visegrád 4) a navíc chce rozdělovat peníze nejen podle HDP, ale také podle dalších kritérií jako je nezaměstnanost mladých, postojů k změně klimatu či k počtu integrovaných migrantů. Tedy peníze jen pro hodné!

Proto podporuji Kláru Samkovou a Alternativu pro ČR, aby se Evropa stala společenstvím volného obchodu a nikoli byrokratickou zrůdou, která nás unijní administrativou a dominancí Francie s Německem neustále podvádí.

7.místo kandidátky do EU. Miroslav Červenka

Na sedmém místě kandidátky Alternativy pro Českou republiku s leadrem Klárou Samkovou figuruje duchovní otec Ligy svobody Miroslav Červenka: 

14.místo kandidátky do EU. Tomáš Houška

Dalším příkladem, jak výrazné osobnosti reprezentují Ligu svobody na kandidátce Alternativy pro Českou republiku Kláry Samkové, je pedagog, scénárista a režisér Tomáš Houška, jehož příspěvek Vám v tuto chvíli zprostředkováváme:
V lednu 1990 jsem měl obrovskou radost, že naše země udělala naprosto zásadní krok - zbavila se totality a já si představoval krásnou budoucnost, kterou si tu můžeme vytvořit. Zahodil jsem plány na možnou emigraci a šel si vyřídit živnostenský list. Snažím se být soběstačný, stát si za tím, co dělám a dlouhou dobu jsem si myslel, že moje pocity sdílí i většina ostatních lidí. Ale vývoj EU mě rychle přesvědčil, že to tak není.
Můj ideál je malý štíhlý efektivní stát, který má ústavou přesně vymezený prostor, co má dělat a co nemá dělat a jak velká část HDP má protékat přes státní rozpočet. Proti současným cca 35% vidím smysluplných cca 15% (což je možné vysvětlit v samostatném článku). Nepotřebuju stát, natož EU jako někoho, kdo o mě bude pečovat, ale jako někoho, kdo mi dá prostor a nebude mi v něm překážet.
Mám taky 3 děti a chci jim jednou tuhle zemi předat jako místo, kde se jim bude dobře a svobodně žít. Takže kromě svobod ekonomických mi záleží na zachování sekulární společnosti, pluralitní demokracii, kde platí respekt ke svobodě projevu, i když se to někomu nelíbí nebo ho to uráží. Protože pojmy jako "dobro" jsou subjektivní a tedy relativní. Zatímco svoboda je objektivní. Zdravá společnost tedy nikdy nemůže a nebude omezovat svobody ve jménu (subjektivního a relativního) "dobra". A pokud to společnost dělá a chce cenzurovat, zabavovat zbraně a dělat jakékoli další zásahy do svobody lidí s odůvodněním pofiderního "dobra" lidí, není ani svobodná ani zdravá.
Hezkou myšlenku sdíleného svobodného bezbariérového prostoru pro pohyb lidí, zboží a služeb, se kterou vznikala EU, uchopili socialisté bez obalu se hlásící k marxismu, kteří původní myšlenku doslova zprznili. Korunou byla Lisabonská smlouva, která z unie udělala úplně jiný politický útvar, než do kterého jsme vstupovali. Krom zásahů do ekonomických svobod se valí čím dál větší vlna ideologického cvokaření - multikulturalismus, zneužívání ekologického cítění, zneužívání lidskosti, sociální inženýrství atd. - které je člověku, jež se radoval ze získání svobody, odporné. Stále víc mám pocit, že nekřísíme RVHP, ale spíš reinkarnujeme SSSR. Jen se hlavní město komunistické internacionály z Moskvy přestěhovalo do Bruselu.
Když budu důsledný, nevidím kolem nic, co bychom neměli bez EU. Samozřejmě pro ekonomiku je velmi výhodné být součástí sdíleného ekonomického prostoru, ale na ten nepotřebujeme EK, EP, ani desítky tisíc jejich dobře placených úředníků. Naopak má-li Schengenský prostor přežít, musí země, které hájí jeho vnější hranici, přejít k odpovědné obranné politice, jakou nastoupilo Maďarsko nebo Salviniho Itálie.
EU se dostala do stavu, kdy neřeší žádná smysluplná témata (nahrazuje je zákazy plastových brček a proklamacemi o zvláštních právech Afričanů v Evropě), ale třese se v základech. A buď to přinese změnu, která bude znamenat návrat k původním idejím, které pohřbila Lisabonská smlouva, nebo se ukáže, že je postavená špatně už od základu a musí spadnout a evropské státy budou hledat funkční alternativu. Třeba EFTA nebo něco úplně nového. A to je cíl: Zkusit EU radikálně změnit, nebo ji rozpustit. Je-li možné to první, to se koneckonců ukáže velmi záhy po volbách podle rozložení sil.
Jako všichni trvale potkávám výsledky eurounijní propagandy. (Unijní úředníci si na ni schválili neuvěřitelných 50 miliard EUR!) Co nejčastěji?
EU nám prý dává peníze formou grantů. Nedává. Jsou to peníze daňových poplatníků a EU nás nutí utrácet je tak, jak chtějí úředníci v Bruselu, a ne tak, jak bychom potřebovali my sami. Samotné granty a dotace jsou navíc zlo ve své podstatě. Ne jenom kvůli korupci, která je zákonitě a nutně provází, jako provází každé rozdělování cizích peněz. A nejen tím, že je zoufale neefektivní - na potřebný účel podle různých zkušeností přichází jen asi 40% celkové částky, zbytek se spotřebuje při administraci a při zajišťování věcí, které kvůli grantu udělat musíme, ale nestojíme o ně, a kdybychom mohli hospodařit opravdu podle svého, nepořizovali bychom je. A nejen pro tu lež - nikdo nám nic nedává. Jde o čisté přerozdělení našich peněz, které kvůli přerozdělení nemůžeme utrácet jak potřebujeme, ale jak chce "poskytovatel" dotace. Dotace jsou zlo především pokřivením a zabíjením zdravých ekonomických vztahů. V dotačním prostředí neprosperuje ten, kdo něco dobře umí, ale ten, kdo umí čerpat granty Jsou to dvě pravidelně úplně odlišné skupiny lidí a firem. Samozřejmě můžeme udělat seznam toho, co se udělalo "za peníze EU". Je to na každé takové volovině povinně napsáno. Ale věřme, že kdybychom dělali seznam toho, co se by se pořídilo, kdyby žádná EU a žádné dotace nebyly, by byl mnohem veselejší a delší.
EU nám prý také dala mír. Je to další lež. Mír ve většině Evropy byl důsledkem bipolárního poválečného uspořádání a vznik EU není jeho příčinou, ale důsledkem. EU nemá žádnou zásluhu na tom, že je v Evropě mír. Naopak intenzívně pracuje na tom, aby Evropa byla brzy uvržena do rozsáhlé "hybridní" občanské války, kdy se už současný rozpad společnosti na základě náboženském, etnickém a sociálním prohloubí a situace, která nyní stále řešitelná je, se stane neřešitelnou.
EU nás prý zbavila komunismu. I to je lež. Za pád komunismu vděčíme Ronaldu Raeganovi, který uzbrojil Sověty. Do EU jsme vstupovali až 15 let po pádu socialistického bloku. A EU není totéž co Evropa. Evropu a její unikátní civilizaci jsme začali spoluvytvářet od úsvitu naší historie, nejpozději od devátého století (Velká Morava). O tisíc sto let dříve, než vznikla EU. Evropa je civilizační okruh. EU je dočasný politický konstrukt. V Evropě budeme i poté, co nebude žádná EU.
Kritici EU jsou často nálepkováni jako agenti Kremlu". Je to docela sprosté a opět lživé obviňování. Většina kritiků EU si uvědomuje, že Rusko není žádná spása a Putinův režim není nic v čem bychom chtěli žít. Snažit se vytvořit dojem, že jsou právě dvě možnosti - poslušně skákat podle opilce šéfujícího Evropské komisi nebo se stát "Putinovou děvkou", je další sprostá propagandistická lež. Kritici EU chtějí svobodnou Evropu. A tu můžeme mít jedině bez úřad současné EU i bez vlivu Ruska. Evropa je dost silná na to, aby odmítla jak bruselské komunisty, tak moskevské fašisty.
Jako realista vím, že členy EU (zatím) jsme, a v letošních eurovolbách je po mnoha letech první (a možná, že navždy poslední) možnost narušit hvězdnaté kruhy kreslené evropskými marxisty a komunisty, které své hlavní sídlo přenesli z Moskvy do Bruselu. Slibovat Czexit v eurovolbách považuju za nefér, protože ať bude výsledek eurovoleb jakýkoli, na Czexit nebude mít vliv. V současné době může ČR opustit EU jediným způsobem - přijetím ústavního zákona. Kdo slibuje něco jiného, slibuje nesplnitelné.
Zato se ukazuje, že je letos první (a možná i poslední) šance zabrzdit ten vlak jedoucí do propasti přímo v Bruselu. Dění v Itálii, Francii, Španělsku.. ukazuje, že nebudeme sami a šance tu je. Když budeme důslední. Vnímám, že potřebujeme, aby nás v EP zastupoval bojovník, který nebude mlčet a ty rudé chiliastické bábovičky komunistickým fantastům zkusí - za pomoci podobně laděných pravicových sil - rozkopat. Takového bojovníka, resp. bojovnici vnímám v Kláře Samkové. Ať jsou tam za ČR samí takoví bojovníci a ne šediví podržtaškové a poskoci.

16.místo kandidátky do EU. Ing.Bc. Irena Steinhauserová

 Hrdá Jihočeška Irena Steinhauserová, kterou najdete na 16. místě kandidátky projektu Kláry Samkové Alternativa pro Českou republiku:
Narodila jsem se za socialismu a mládí prožila také v socialismu. Bylo běžné, že se říkali jiné názory doma a jiné ve škole. Poznali jsme, že to, co se říká v televizi, není pravda. Nemohli jsme jezdit do kapitalistického zahraničí. Přesto jsme věděli, že to tam není tak špatné, jak nám to vysvětlovala propaganda. Nemohli jsme podnikat, všechno bylo zakázané a sešněrované spoustou předpisů.
Naučili jsme se v tom systému žít, možná to bylo pouze přežívání. Myslela jsem si, že jsem se v totalitě narodila a že v ní také zemřu.
Pak najednou během několika měsíců a let se začal celý systém bořit. Proběhla Sametová revoluce a byla svoboda. Mohli jsme říkat, co jsme si mysleli. Mohli jsme jezdit, kam jsme chtěli. Pracovat a podnikat, jak nám to šlo, bez byrokracie. Prostě nádherná devadesátá léta.
A naše generace se začala starat sama o sebe, o svůj byznys a své cestování, o svůj
soukromý život. Vždyť už nám nic nehrozí, svoboda bude pořád, není třeba se o ni starat. Čeká nás nádherná budoucnost.
Přešlo několik let a já cítím, že se to vrací zpátky. Zase jsou perzekvovány nesprávné názory, zase už přemýšlíme, co je vhodné říkat. I ta svoboda podnikání není, co bývalo. Tisíce drobných nařízení a překážek znemožňuje jednoduché podnikání. Pro úspěch často není důležité pracovat, ale umět čerpat dotace. A i v té televizi se už neříká pravda, už tam zase zní propaganda.
Myslím, že většina lidí mé generace cítí ten nenápadný nástup totality. Ale to přece nechceme. To už jsme zažili. Musíme s tím něco udělat, vrátit se do veřejného prostoru, do politiky a ozývat se, říkat co si myslíme a bojovat. Takže pojďme do toho. Nejen kvůli nám, ale kvůli dětem a vnoučatům. 

21.místo kandidátky do EU. Ing. František Petrík

Přesně za měsíc 24.5. se začne hlasovat ve volbách do evropského parlamentu. Liga svobody sice mezi kandidujícími subjekty chybí, ale někteří naši lidé, celkem pět, budou principy svobody, suverenity a demokracie hájit na kandidátce projektu Kláry Samkové Alternativa pro Českou republiku, který kandiduje s číslem 40.

Mají naši podporu, a proto Vám zde na naší FB stránce budeme postupně představovat jejich názory.
Na 21. místě zmíněné kandidátky figuruje František Petrík, kterým tuto prezentační sérii nyní startujeme:
Ing. František Petrík
Unijní dotace nejsou žádné dobro
Mluví se o tom, jestli jsou dotace z Unie dobro nebo zlo. Samozřejmě, nenapíšu nic nového, ale opakování je matka moudrosti. Zde jsou některá negativa dotací přicházejících z Unie do ČR.

1. Unijní peníze se netvoří v Bruselu. ČR musí denně poslat do EU přes 100 milionů korun.( Přesně 122 milionů v roce 2016) Platíme všichni, platí bezdomovec, když si koupí krabici vína, platí každý důchodce, když si koupí rohlík. K tomu pak musí něco přihodit například zaměstnanec z Belgie nebo důchodce z Německa. ČR prý dostává z EU dotace. Toto tvrzení není úplně pravdivé. Je to polopravda, a ta je někdy horší než čistá lež. Peníze totiž nedostává ČR do rozpočtu, peníze z Unie dostávají některé konkrétní subjekty. Dostává je například někdo, kdo staví cyklostezky. Někdo, kdo si nechá proškolit zaměstnance. Někdo, kdo je miliardář a chce si udělat radost například něčím jako je ptačí hnízdo. Někdo, kdo dostane příspěvek na stroj do své firmy nebo někdo, kdo umí správně vyplnit formuláře a zajistit cestu jiným subjektům k unijním penězům. Většina občanů však žádné dotace z Unie nedostává! Pokud použiju silnici nebo cyklostezku opravenou za dotace, tak v reálu jedu po předražené silnici. Bez dotací by to bylo jednodušší a levnější.

2. Do Bruselu jde i většina peněz, které se u nás vyberou jako clo ze zemí mimo Unii. Jde o nemalou částku tvořící cca 10 % rozpočtu Unie.

3. Za dotace si však ani vybrané subjekty nemůžou koupit co potřebují! Slovy ekonoma nemůžou alokovat prostředky tím nejlepším možným způsobem. Kam můžou jít unijní peníze, je dané operačními programy, které musí být v souladu s požadavky Unie. Toto je vážný problém. Toto byl důvod, proč hospodářství v dobách socialismu nedokázalo zajistit toaletní papír. Toto je důvod, proč Venezuela krachuje navzdory obrovským zásobám ropy.

Alokace zdrojů zní vědecky, ale je to prosté. Úředník z Bruselu neví, že potřebujete opravit střechu, ale přispěje Vám například na ekologické topení. Vy si tak koupíte předražený certifikovaný kotel s příspěvkem Unie. Bude Vám na něj ale kapat děravou střechou voda.

4. Zdá se, že problémem je špatně alokovaných přes 120 milionů Kč denně. Je to ale ještě mnohem horší! Každé financování z Unie vyžaduje kofinancování. Takže z těch více než 120 milionů korun denně špatně alokovaných může být najednou i dvojnásobek. Skoro čtvrt miliardy korun denně špatně alokovaných. Denně!

5. S bodem 3 úzce souvisí plýtvání lidskými zdroji. Dotazníky a vybavováním dotací se zabývají úředníci státu i soukromé firmy. Získat dotaci je heslem doby. Tito lidé nedělají žádnou skutečnou, užitečnou práci. A tito lidé chybějí ve firmách, které pak musí dovážet lidi ze zahraničí.

6. A bude hůř! Dnes je ČR čistým příjemcem dotací! Demagogicky se dá tvrdit, že se dotace "vyplácejí". Jenomže i tato zdánlivá výhoda za pár let skončí a ČR se staneme čistým plátcem.

7. V posledních letech a měsících se taky ukazuje skutečná povaha unijních dotací. Dotace jsou používané k nátlaku a vydírání neposlušných zemí. Nechcete ilegální migranty, nedostanete dotace a podobně.

Jsou zde i další problémy jako hrozba vracení dotací. Na neposlušný subjekt přijde najednou po letech důkladná kontrola. Nebo nám budou dotace důsledně předhazovány při případném vystoupení z Unie.

Pokud se nám zdá, že těch 120 milionů denně není moc, přepočítejme to na občana. Vychází nám, že čtyřčlenná rodina musí poslat do Bruselu ročně více než 17 000 Kč!

A navíc jsou "zlé" jazyky, které tvrdí, že ČR byla ve výsledku vždy v pozici čistého plátce. Například Petr Mach již v roce 2012 tvrdil, že nás Unie stojí 200 miliard ročně!

 EUTHANÁSIE - doktorka Jitka Mašková Švejdová

 Velice váženým členem vznikající Ligy svobody je i paní doktorka Jitka Mašková Švejdová, která se ve svém příspěvku zamyslela nad závažným tématem euthanasie:
Téma euthanasie se opět vrací, znovu otevřena Pandořina skříňka. Jsou používány vytržené důvody,
aniž by se zhodnotila hrozba, která se za legalizací euthanasie skrývá. Nedotknutelnost života, která
byla v křesťanství normou, se posunuje doobhajitelnosti smrti jako východiska v situaci, kdy "život je
k neunesení". Dokonce toto slovo se již i počeštilo, mluví se o eutanazii.
V r. 2012 poprvé a podruhé 14. května 2019 pořádala Česká lékařská komora konferenci "Eutanazie -
pro a proti". Začátkem tohoto roku jsem jako lékařka obdržela dotazník, co si myslím o eutanazii.
Poctivě jsem ho vyplnila s tím, že euthanasii nepřipouštím. Domnívám se, že je zavádějící provádět
průzkum názorů na dobrovolnou smrt právě u zdravotníků. Pracovní život lékaře a ještě mnohem více
zdravotní sestry je nesmírně vyčerpávající, většina zdravotníků je posléze vyhořelá. Profesně se obě
profese setkávají s utrpením lidí, kteří jsou těžce nemocní, čeká se od nich řešení, ale oni umí jen
léčit, ale nejsou bohy. A právě to vědomí, že nejsou bohy nebo-li pokora před smrtí, jim často chybí,
nebyli k ní vychováni, nechápou a často se perou s pocitem bezmoci, že nemohou pomoci, když
umírá někdo, kdo tu měl být, a na druhé posteli je pacient, který "přesluhuje".
Ale je ještě hůře, na výše jmenované konferenci 14.5.2019 oznámili poslanci hnutí Ano Milan Brázdil
a Věra Procházková, že ve Sněmovně vzniká návrh zákona na legalizaci eutanazie. A nedá mi to než se
ptát, kdo má zájem na povolení euthanasie a proč?. Jedná se o nezvládnutý důchodový systém, který
vbrzku hrozí se zhroutit nebo je natolik drahé zdravotnictví, že lidé již nevydělávající, by ho neměli
zatěžovat nebo snad máme uvolnit místo někomu jinému?.
Ti kdo zvednou ruku pro tento zákon, se zajisté domnívají, že o ně se nejedná, oni jsou ta kasta, ti
vyvolení, oni nejsou a nebudou ti chudí. Vypadá to jako problém nás důchodců, ale on to není ani tak
problém nás, on to je problém těch mladších. Protože v prvním období zajisté bude euthanasie
použita u terminálně nemocných. Mimochodem ani nyní nejsou tito nemocní léčeni proti své vůli, jen
jim není podána látka, která je usmrtí. Pak si ale společnost začne zvykat a euthanasie se stane
běžnou. Máš depresi, tak proč bys trpěl, máš bolesti, proč bys je snášel?. Navíc je společnost
vychovávána k tomu, že jen to dokonalé, krásné, mladé má místo na slunci. Ale život také bývá
utrpení, tak jak nás měli na to připravit rodina, škola, společnost, jak nyní opakovaně upozorňuje
filozof Jordan Peterson a uvědomit si to, znamená dospět. Několik desítek let jsem léčila, včetně
seniorů a spousta z nich trpěla situační depresí. Je velmi snadné starého člověka dostat do deprese. A
to stáří tak nějak čeká na většinu i vás. Dnešní společnost vzala starému člověku to nejpodstatnější a
to je úcta okolí. Když nyní bude povolena euthanasie, pak jednou bude ostudou zabírat místo
mladým.
Zabránění euthanasie je klíčové pro zachování naši kultury. Lze diskutovat o definici, kdy se jedná
už nebo ještě o život.
"Člověk se stal příliš mocným, než aby si mohl dovolit zahrávat se zlem." André Malraux
"Není života, který by nebyl krásný." Seneca
Rozhodně říkám euthanasii ne!
1. Nikdo z nás nemá právo rozhodovat o ukončení života druhého člověka.
2. Nemoc a stáří často vedou k depresi. Často pak stačí blízkost jiného člověka, laskavost okolí a
přichází opět chuť do života.3. Hodnota člověka není dána tím, je-li platný, ale tím, že je. Kdo ztratil někoho blízkého, ví jak v ten
okamžik zchudl.
4. Mnoho starších lidí se cítí nepotřebných a mají pocit, že překáží, že by měli udělat místo mladším,
uvolnit jim byt, nezatěžovat je. Tito lidé by velmi snadno mohli chtít řešit svou životní situaci
odchodem ze života. Tyto nálady stačí řešit odlišným celkovým klimatem ve společnosti. Je třeba
všem lidem vrátit jejich úctu, zvláště starším. Současně je samozřejmě nutné vyžadovat i po starším
člověku jeho úctu k ostatním.
5. Neplatí, že euthanasie je zneužitelná, protože samotná euthanasie je zneužitím možností, které
máme.
6. Euthanasie byla prováděna masově za 2. světové války - jak proti lidem nemocným, starým, tak
proti celým národům a lidem, kteří měli jiný názor, či nebyli dostatečně loajální. V této době dochází
k vyvražďování křesťanů a židů na mnoha místech.
7. Při povolení euthanasie mizí základní tabu lidské morálky - nezabiješ. Zodpovědnost za zabití má
každý z nás a nelze ho přenést na zákon, na lékaře, soudce, na jiného člověka.
8. Nesmíme dopustit, aby jednoho dne se lidé styděli za to, že ještě žijí, aby měli pocit, že překáží.
9. Lékaři by nikdy neměli opustit Hippokratovu přísahu. V případě, že začnou zabíjet, i když třeba na
přání či příkaz, stanou se z nich vrazi.
10. K lékaři bychom měli mít důvěru jako k člověku, který za všech okolností je na naší straně, který
by nikdy nezneužil svého postavení ani možností, které z pozice více znalého má.
Euthanasie nám nedává svobodu ukončit život, ale bere nám svobodu svůj celý život prožít
v sebeúctě i v úctě okolí.
18. května 2019 MUDr. Jitka Mašková Švejdová

Nejvýše postaveným reprezentantem Ligy svobody na kandidátce Alternativy pro českou republiku je na čtvrtém místě Ing. Milan Vodička, CSc.
ekonom, soudní znalec, specialista na snižování stavu zbytečných úředníků.
Otec 4 dospělých dcer, žije v Říčanech u Prahy.
Vystudoval obchodní fakultu Vysoké školy ekonomické, na které získal také v roce 1990 vědeckou hodnost kandidáta věd. Absolvoval také studijní pobyt v Itálii na ICATVT v Turíně. V roce 2000 řídil Organizační centrum pro přípravu a realizaci Výročních zasedání MMF a Světové banky. V roce 2009 spoluzakládal Stranu svobodných občanů s Petrem Machem. Je jedním z iniciátorů vzniku Ligy svobody, pravicové konzervativní strany, hlásící se k ideálům svobody, demokracie a patriotismu. Má rád literaturu a historii a zajímá se o budoucnost Česka v Evropě. Je zastáncem samostatné české měny a v roce 2003 hlasoval proti vstupu do EU. Kandidoval do Senátu ve Středočeském kraji v roce 2016 (Kutná Hora s výsledkem 10,5%).
Jeho celoživotní krédo je: nedělat dluhy a používat zdravý rozum.

K otázce Brexitu: EU se s Velkou Británií dohaduje, kdo na brexitu víc vydělá, nebo méně prodělá.
EU vždy argumentovala ( a strašila) že Britové jen blafují. Mayová už se ale prořekla, že o brexitu rozhodli občané a nemůžou to rozhodovat členové parlamentu (MP´s). Vzpomeňme na Hamleta: je důstojnější zapřít se a snášet surovost osudu a jeho rány, anebo se vzepřít moři trápení a skoncovat to navždy?

K rozpočtu EU: připravuje se rozpočtová sedmiletka 2021 - 2027, v ní se už nemůže počítat s příspěvkem Británie. Šetrný "gang čtyř" (Nizozemsko, Rakousko, Dánsko a Švédsko) chce rozpočet
zmenšit a přispívat méně. Komise chce prý šetřit na nesolidární východní Evropě (Visegrád 4) a navíc chce rozdělovat peníze nejen podle HDP, ale také podle dalších kritérií jako je nezaměstnanost mladých, postojů k změně klimatu či k počtu integrovaných migrantů. Tedy peníze jen pro hodné!

Proto podporuji Kláru Samkovou a Alternativu pro ČR, aby se Evropa stala společenstvím volného obchodu a nikoli byrokratickou zrůdou, která nás unijní administrativou a dominancí Francie s Německem neustále podvádí.

 Profesor Ivo Budil k roli národa v současné společnosti:

Předseda přípravného výboru Ligy svobody prof. Ivo Budil k roli národa v současné společnosti:
Konzervatismus jako záštita národní existenceFrancouzský historik Jules Michelet sugestivně vylíčil ve svých dějinách Francouzské revoluce počátek zasedání generálních stavů: "Velký, zvláštní a udivující výjev, vidět, jak celý jeden národ vystupuje najednou z nicoty k bytí, jak tento národ, až doposud mlčenlivý, nabývá náhle hlasu." Málokdo si dnes uvědomuje, jak převratná musela být doba, kdy poprvé z etnické roztříštěnosti, nerovnosti či represivní tradice povstal moderní národ jako výraz jednotné kolektivní vůle, která zaštítila demokracii, svobodu a technologický pokrok.
Někteří současní autoři, vycházející z neomarxistických sociálních věd, zpochybňují význam národa jako umělého konstruktu či zdůrazňují jako "vymyšlenost" či "umělost". Tvrdí, že jde o anachronismus či nebezpečnou iluzi svádějící k tribalismu, nacionalismu, populismu a xenofobii. Budoucnost údajně spočívá v kosmopolitních byrokratických strukturách řízených osvícenými globálními elitami. Negace národní existence je společným zájmem kulturního marxismu akademického a mediálního světa a asociálního neoliberalismu nadnárodních korporací.
Ve skutečnosti lze bez přehánění říci, že "zrození národa" představovalo nové evoluční stádium ve vývoji lidského vědomí, které Evropa darovala lidstvu jakožto nástroj opravdového osvobození od zaostalosti a nevědomosti. Jako každá inovace je moderní národ mimořádně citlivým a zranitelným organismem. Samotná Francouzská revoluce ukázala jeho destruktivní a často iracionální energii. Hannah Arendtová, Ortega y Gasset nebo Elias Canetti varovali před davem zaplňujícím prostranství moderních velkoměst jakožto ješitnou a brutální entitou degradující jedince na pouhou součást nemyslící krvelačné smečky.
Souběžně se vznikem moderního národa se probudily k životu prastaré instinkty, které tradiční instituce držely na uzdě a jimž soudobá média umožňují neomezeně zaplňovat veřejný prostor verbální agresivitou a negativními emocemi. Udržuje se tak ovzduší permanentní občanské války či honu na čarodějnice. "Člověk je příliš nebezpečným tvorem, než aby mohl být svobodným," povzdechl si pod dojmem zpráv o jakobínském teroru v Paříži exulant Joseph de Maistre. I z tohoto důvodu byli v devatenáctém století velcí konzervativní myslitelé k fenoménu moderního národa skeptičtí. Neprávem, protože právě konzervativní přístup zohledňující lidskou přirozenost, zdravý rozum, naslouchání tradici a poučení z dějin přináší potřebnou rovnováhu do společnosti otřesené traumaty, rozpory a nároky neosobní technokratické civilizace je opravdovou záštitou moderní národní existence, které dodává řád, aniž ji zbavuje dynamiky, asertivity a schopnosti flexibilně čelit výzvám současného světa.  

V souvislosti s výročím konce druhé světové války je poměrně často užíván i pojem "fašismus".
Prof. Ivo Budil odmítá tvrzení některých politiků, politologů a novinářů, kteří fašistická hnutí chybně přiřazují ke krajní pravici:
Je fašismus krajně pravicovým hnutím?
Jazyk je silným politickým prostředkem a stigmatizace a démonizace představují neobyčejně účinnou politickou zbraň, jejímž cílem je politického protivníka odlidštit, dehumanizovat, a tím vyřadit z veřejného prostoru a upřít jeho hlasu a pohledu jakoukoliv věrohodnost a relevantnost. Po oznámení výsledků parlamentních a prezidentských voleb se v uplynulých letech objevovaly v mainstreamových médiích s železnou pravidelností úvahy o "nevzdělaných", "neúspěšných" a "frustrovaných" voličích, ignorujících kompetentní názor "osvícených elit", které by bylo třeba podrobit důkladné převýchově téměř ve stylu čínské kulturní revoluce. Zrodil se rovněž mýtus o úpadku heterosexuálního bílého muže středního věku, dezorientovaného z dramatických změn globálního světa, jehož zoufalá revolta proti realitě, které nerozumí a v níž nenachází odpovídající uplatnění, vyústila do podpory populistů a demagogů Trumpova typu. Zmíněný mýtus již poněkud vybledl, možná mimo jiné proto, že zejména mladší redaktoři si uvědomili, že dospělý bílý muž se možná nachází nad historickou propastí, ale stále ještě dovede vlepit výchovný pohlavek.
V mediích a na sociálních sítích začalo obcházet nové strašidlo, a to strašidlo fašismu. V souvislosti s posunem českého politického spektra do levého středu, který svou dynamikou připomínal hromadný úprk, se objevily pokusy založit nové pravicové politické strany a rehabilitovat konzervativní ideály, které byly po roce 1989 nositelem silného obrodného a reformního étosu. Záhy si tyto iniciativy, jež měly být přivítány jako chvályhodné projevy víry českého obyvatelstva ve smysluplnost veřejné politické aktivity, vysloužily označení jako "fašistické".
Z Bible víme, že největším božím trestem bylo kromě potopy zmatení jazyků. Italský humanista Giambattista Vico popsal již počátkem osmnáctého století, jak nedůvěra v lidskou řeč a význam slov dokáže rozvrátit lidskou společnost. Nalézt vhodná slova a přesně jimi pojmenovat skutečnost je základem fungování sociálního a právního řádu. Užívání či zneužívání termínu fašismus ukazuje, že přesně tuto vlastnost velká část mediálního, akademického a politického prostředí postrádá.
Jedním z charakteristických rysů moderního věku byla pseudonáboženská víra v totální rekonstrukci společnosti na základě nejrůznějších utopických a socialistických modelů směřujících ke zrodu nového, plně emancipovaného člověka. Tyto aspirace se v nejrůznějším historickém a kulturním kontextu odívaly do nejrozmanitějšího šatu a často spolu sváděly bratrovražedné boje. Jejich společným jmenovatelem byla nonkonformní, avantgardní a revoluční snaha vyvrátit lidskou přirozenost. "Temnou stranou" socialistického hnutí byl sklon k eugenice, to znamená ke zvyšování biologické kvality lidské populace. George Bernard Shaw například prohlásil, že "jediným skutečným socialismem je socializace selektivního míšení lidské rasy". Jak ukázal izraelský historik Zeev Sternhell, fašismus se zrodil jako anti-materialistická revize marxismu provedená francouzskými syndikalisty typu Georgese Sorela, mezi jehož žáky náležel mimo jiné italský socialista Benito Mussolini.
Marxistická interpretace fašismu jako krajně pravicového fenoménu byla součástí účelové strategie mající za cíl diskreditovat alternativní nemarxistická socialistická hnutí v silně konkurenčním ideologickém prostředí po první světové válce. Objevila se již v říjnu 1922, krátce po Mussoliniho pochodu na Řím, kdy rakouský marxistický publicista Julius Braunthal označil v listu Der Kampf fašismus za "kontrarevoluční obranu soukromého vlastnictví". Tento výklad přešel do slovníku Třetí internacionály a sovětské propagandy vrhající dlouhý stín i na dnešní intelektuální svět.
"Dědičný hřích" fašismu je spjat se socialistickou levicí. A jsou to především radikální levicové strany, které by měly svými činy, slovy a programem dokázat, že se definitivně rozešly s pokušením fašistického extremismu.

Naše gratulace

V naší zemi žije dost výrazných osobností, kterým její osud není lhostejný a dávají to srozumitelnou formou najevo. Jednou z nich je spisovatel Vlastimil Vondruška, současně nejprodávanější a v půjčovnách nejvíce poptávaný spisovatel, jehož názory jsou nám v mnoha ohledech blízké. Dnes se dožívá 64.let. Gratulujeme 

Gratulujeme k  narozeninám Petru Machovi, ekonomu, vysokoškolskému učiteli, bývalému poslanci evropského parlamentu a autorovi knihy Jak vystoupit z EU.
V mnohém nás inspiroval a věříme, že v budoucnu v politice napíše ještě další úspěšné kapitoly. 

Naše gratulace

Blahopřejeme Markétě Šichtařové a Ladiku Větvičkovi k suverénním vítězstvím v anketách bloger/blogerka roku. Je pozoruhodné a inspirující, jak se názorová profilace nejúspěšnějších blogerů, kteří svou pozicí získávají absolutně transparentně - hlasováním čtenářů, liší od "předních" novinářů, jejichž pozice je odvislá od servility k názoru majitele či šéfredaktora.

Liga svobody podporuje Jaromíra Soukupa a Lubomíra Volného nejen v jejich snaze otevřít veřejnou debatu o financování České, tedy jejich televize, ale jsme i pro odstartování celospolečenské diskuse o smyslu existence veřejnoprávních médií,

Jsme toho názoru, že není myslitelné, aby součástí našeho demokratického uspořádání byla nadále nekontrolovatelná instituce s neprůhledným hospodařením a netransparentními vazbami na vlivové skupiny, která zásadním způsobem ovlivňuje politické dění v zemi. Slibujeme podporu všem politikům, kteří se rozhodnou stávající nepřijatelnou situaci změnit. 

Ivo Budil: Hoří už Paříž?

Hoří už Paříž?
"Hoří už Paříž?" tázal se Adolf Hitler telefonicky generála Dietricha von Choltitze, velitele německé okupační posádky ve francouzském hlavním městě, v době, kdy se k metropoli blížily spojenecké jednotky. Vůdce vydal rozkaz, aby Paříž padla do nepřátelských rukou pouze jako hromada trosek. Dietrich von Choltitz se Hitlerovu destruktivnímu záměru vzepřel, a tak katedrála Notre Dame stejně jako většina pařížských památek přežila bez úhony. Až do dubna 2019, kdy byl svatostánek vážně poškozen rozsáhlým požárem, jehož příčiny nebyly zatím objasněny.
Západní civilizace nespočívá v obrovských architektonických výtvorech, v nichž si tak libovaly despotické starověké společnosti či moderní totalitní systémy. Instinktivně cítíme, že příliš mnoho okázalosti a monumentálnosti mění legitimní pokoru a střízlivost v zastrašování a tyranii. Gilbert Keith Chesterton kdysi vyjádřil ústy otce Browna étos křesťanství tak, že by rozemlel všechny gotické katedrály na prach jenom proto, aby zachránil jedinou lidskou duši. Neexistuje jednoznačný materiální symbol Západu, protože západní civilizace je především stavem ducha. Západní mysl se vytvářela po staletí od ponurých bažin a lesů barbarské Franské říše přes asertivitu křížových výprav, špínu a choroby přeplněných středověkých měst, scholastiku na univerzitách třináctého a čtrnáctého století, úklady a intriky renesance, vášně a vraždění náboženských válek, absolutistické státy a námořní obchodní impéria raného novověku, ctižádostivost osvícenství, průmyslovou revoluci, koloniální expanzi, absurditu masových genocid dvacátého století až po letargii "konce dějin" přelomu dvacátého a jednadvacátého století.
Moderní západní myšlení a s ním spjaté politické instituce a intelektuální život se formovaly tisíce let, a přesto působí zranitelně například ve srovnání s historickou stabilitou čínské civilizace schopné úspěšně vstřebat a asimilovat veškeré vnější šoky od mongolského vpádu po komunistickou ideologii. Proč je západní duch křehký? Odpověď spočívá ve skutečnosti, že neexistovala civilizace, která by takto systematicky a cílevědomě rozšiřovala prostor lidské svobody, a to i za cenu permanentní vnitřní nestability. Jedinou obranou proti potenciální anarchii svobody je respektování lidské přirozenosti.
Západní civilizace uspěje pouze tehdy, jestliže nalezne rovnováhu mezi svobodou a přirozeným řádem. Tato aspirace má mnoho odpůrců uvnitř samotného Západu. Ovlivňují akademické a mediální prostředí a neváhají hledat spojence v příslušnících nezápadních kultur s odlišným hodnotovým zaměřením. Válka o záchranu Západu se vede v myslích jeho obyvatel. Jestliže étos svobody a přirozeného řádu podlehne, budou mít veškeré románské, gotické či barokní kostely asi stejnou cenu jako ruiny mayských pyramid zarostlé v pralesích.


"Pravda a láska"

 nezná slitování, prostor je zamořen. Potřebujeme státníka, který se nezalekne krajních prostředků, doporučuje filozof Budil

Naše gratulace

 "Liga svobody gratuluje Ladislavu Jaklovi ke zvolení do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání! Zaujaly nás v této souvislosti bouřlivé reakce ze strany tzv. "osobností". Asi nejvíc ta od režiséra Jana Hřebejka:
"V čem přesně spočívá kvalifikace zastydlé máničky s bizarními názory, která sympatizuje s pravicovými extrémisty, šovinisty a rasisty, k tomu, aby se stala členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, to ví asi jen těch 88 poslanců, kteří tam pana Ladislava Jakla zvolili," uvedl Hřebejk (patrně notně rozčílený)
Pokud se pan Hřebejk pohoršuje nad údajnou "nekvalifikací" Ladislava Jakla, potom je na místě otázka, jakou má zrovna pan režisér kvalifikaci k tomu, aby byl schopen posoudit kvalifikaci/nekvalifikací na členství v RRTV?  

Nemělo by uniknout ničí pozornosti, že evropský parlament na svém zasedání v úterý 26.3. schválil rezoluci o základních právech lidí afrického původu v Evropě, ve které kromě jiného stojí: 

"Aktivní a smysluplné sociální, hospodářské, politické a kulturní zapojení lidí afrického původu je klíčem k vyřešení fenoménu afrofobie a k zajištění začlenění těchto lidí do Evropy" a z tohoto důvodu by členské státy měly uznat:" obrovské úspěchy a pozitivní přínos lidí afrického původu, a to jak prostřednictvím oficiálního uznání mezinárodního dne památky obětí otroctví a transatlantického obchodování s otroky na unijní i vnitrostátní úrovni, tak zavedením měsíců černošské historie".

 Členské státy by také měly zajistit Afričanům rovné zacházení na trhu s bydlením a adekvátní bydlení jako takové:""žádá Evropskou komisi a členské státy EU, aby s ohledem na stávající právní předpisy a postupy zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU".

 Ne, v žádném případě nelze na nic podobného přistoupit! Musíme se podobným tendencím rozhodně bránit i za cenu vystoupení ČR z EU. Naši bezpečnost za dotace na golfová hřiště nevyměníme.

 Rezoluci podpořili svým hlasem následující europoslanci: ANO:Dlabajová, Charanzová,, Telička, Ježek, KSČM: Kohlíček, Konečná, Maštálka, TOP 09:Niedermayer, Pospíšil, Štětina, Polčák KDU-ČSL: Šojdrová, Svoboda, Zdechovský, ČSSD: Poche, Sehnalová, Keller HANBA JIM!

 Zdrželi se: ODS: Tošenovský, Zahradil 

Proti hlasoval jediný statečný poslanec: Svobodní: Jiří Payne Všechna čest mu! 

Absence: ČSSD: Poc

"Koho bude do Evropského parlamentu volit člen přípravného výboru Ligy svobody Miroslav Červenka? Možná se inspirujete!" 

Ivo Budil a Lenka Hradská: Proč další politická strana?

Děkujeme Milanu Vodičkovi, Tomáši Houškovi a Ireně Steinhauserové z našeho přípravného týmu za důstojnou reprezentaci Ligy svobody na tiskové konferenci projektu Kláry Samkové k volbám do parlamentu Evropské unie